Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zásah policie

23. 5. 2009

K večeru jsme vyrazili s Lenkou projet se na kole. Po krátké projížďce jsem zaslechl kvílení brzd a řev "vydrážděného" motoru a menší ránu se skřípotem. Při pozornějším pohledu jsem si všiml, že nějaký mistr lehce natůnil své červené vozidlo . O to překvapivější bylo, že Bobík z auta vylezl, pokojně si zapálil cigaretku a odcházel pryč, zatímco jeho drahá polovička chytala u již bývalého vozidla záchvaty a vyřvávala na celý Hlučín. Rád bych ji zde odcitoval, ale když vynechám slova, která v rozhlase nahrazují pípnuním, nemusím psát nic 
Bobík došel zhruba na mou úroveň a pak usoudil, že se vratí, nevěděl jsem v tu chvíli jestli jde litovat svého činu a nebo seřídit kyslík své drahé polovičce, aby tolik nevyřvávala.

Bobík se usadil zpět v autě, kde si zapálil další cigaretku.

 

Obrazek

 Někdo mezitím zavolal policii, která dorazila na místo činu.

Obrazek

 

Chvíli se snažili vyslechnout běsnící asi majitelku auta.

Obrazek

 

Zničehonic se Bobíkovi zrodil v hlavě nápad, že vyzkouší fyzičku naší policie a vyrazil zcela neočekávaně kupředu.

Obrazek

 

Oba policisté reagovali vcelku rychle a pustili se do závodu na cca 100m, cíl byl u rohu Mountfieldu . Odměna za vyhraný závod byl Bobík v krásných, lesklých poutech .

Obrazek

 

Byl to ovšem nerovný boj, zatimco Bobík měl sportovní obuv a byl lehce oblečen, policisté měli obuv pro sprint zcela nevhodnou, navíc jim u pasu plandala zbraň, kterou museli hlídat a v druhé ruce držel policista doklady, které mu nikdo v té rychlosti nepodržel.

Obrazek

 

Byl to přímo sprint!

Obrazek

 

Policista špatně došlápl na nekvalitní chodník

Obrazek

 

a během dalšího kroku se podíval na kvalitu asfaltu z blízka. Bylo mi ho v tu chvíli líto, čekal jsem na záběr dopadení zloducha skokem na jeho záda .

Obrazek

 

Druhý policista se nezdržoval zkoumáním, zda-li je jeho kolega celý a přidal na výkonu s jasnou vidinou zloducha polapit. Opět bych rád odcitoval válejícího se policistu na zemi, ale bylo by to opět o pípání .

Obrazek

 

Závod pokračoval tvrdým sprintem.

Obrazek

Obrazek

 

Vzdálenost se zkracovala, policista do toho šlápl.

Obrazek

 

Poslední klička mezi auty.

Obrazek

 

Pohled na soupeře a zjištění, že tento závod asi nevyhraju.

Obrazek

 

U rohu Mountfieldu závod skončil ve prospěch policistů. Bobík nafasoval nový typ ozdoby na svá zápěstí - pěkné, lesklé a zadarmo !  Podle jeho výrazu byl s odměnou za druhé místo spokojen.

Obrazek

 

A je to ! 

Obrazek

 

Během krátké chvilky si vedli svou kořist zpět k místu činu.

Obrazek

Obrazek

 

Posadili ho na zadní sedadlo, zjevně měli v plánu ho svézt v jejich služebním autě.

Obrazek

 

Poslední loučení.

Obrazek

 

Prosím, neberte mi ho!

Obrazek

 

A snažili se vyslechnout majitelku vozidla.

Obrazek

 

Omlouvám se, klukům policejním, za sníženou kvalitu fotek. Byl jsem na kole a nečekal, že se bude konat závod v běhu na krátkou trať. Neměl jsem odvahu je požádat, zda-li by chvíli nepočkali, až si připravím pořádně foťák a zaujmu nějakou lepší pozici.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zásah policie

(Jarmila, 24. 5. 2009 11:54)

Oceňuji pohotovost fotograva!Krásné záběry,vtipné komentáře! Gratuluji!

Zásah polcie

(Věra z Prahy, 24. 5. 2009 11:46)

Nádherný sprint doprovázen skvělými, vtipnými titulky. Velmi ráda prohllížím Vaše fotografie, jsou krásná,výstižná,mají uměleckou úroveň.