Jdi na obsah Jdi na menu
 


S Rosťou za dravci

10. 10. 2009

Fotit s Rosťou  je záruka pěkných fotek
Přítomnost Edy nám zaručuje mít na fotkách pěkného ptáka 

 

   Vstup do jednotlivých alb

 

Veverka
Obrazek

Sova pálená
Obrazek

 

Puštík obecný
Obrazek

Výr virginský
Obrazek

Orel mořský
Obrazek

Kalous
Obrazek

       

 

 Během mého pobytu v Africe, mně Lenička přihlásila na Rosťou pořádaný workshop focení dravců. 

Zaradoval jsme se a nezbylo mi nic jiného než se těšit na blížící se datum a doufat, že nám bude přát počasí.

V pátek jsem naťukal do navigace souřadnice, které mi Rosťa zaslal a vyrazil. Bylo to někde u Jihlavy. Blížil jsem se k cíli ve večerních hodinách, stmívalo se a začínala bouřka. Po sjetí z dálnice jsem jel dle instrukcí navigace, která mně protáhla mezi domečky, pak nějakou úzkou cestičkou, pak si navigace přála, ať odbočím vpravo, což jsem asi neudělal a po zhruba 20ti minutách jízdy šotolinovou cestou začala řvát, ať se vrátím na cestu. Zavolal jsem Rosťovi, kde se nachází a kam mám jet. Zeptal se mně, jestli jsem viděl kolotoče, odpovědél jsem mu, že kolotoče ne, ale les a polní cestu jo. Kousek jsem pak jel polními cestami a vynořil se v nějaké vesničce, světlo tam ještě neznali. Z jedné strany na mne pořvávala navigace a z druhé z telefonu mně zcela opačným směrem navigoval Rosťa a neustále trval na tom, že musím vidět kolotoče. Nakonec zjistil, že se blížím z opačného směru a ještě navíc nějakou boční uličkou, toho si všiml po té, co jsem ho minul. Kousek jsem si zacouval a s radostí zjistil, že jsem na místě. Opět se mně Rosťa zeptal na kolotoče, opět jsem trval na svém, kolotoče jsem neviděl. Rosťa mně čekal u cesty a kouřil, nevím co to bylo, ale kolotoče jsem tam opravdu neviděl  a ani jsem kolem nich nejel. Rosťa je viděl a ještě navíc kolem nich projel, což mně ubezpečilo v tom, že asi kouřil už cestou a cigarety si s největší pravděpodobností balí sám  z doma vypěstovaných rostlinek. Hned jak jsem se ubytoval jsem začal zkoumat Rosťovu databanku fotek, jestli tam má i ty pěkné rostlinky. Nenašel jsem nic.

Ráno příjel Eda s ptáky a mohli jsme vyrazit na Rosťou vybrané místo. 

Dojeli jsme na louku, Eda vytáhl ptáka, krásného, velkého, neodolal jsem a pohladil ho, Eda hned zařval "nesahej mi na ptáka !!!".

Eda připravil Puštíka obecného k focení a začaly cvakat spouště. Puštík spolupracoval, focení se mu líbilo.

 Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

 

Po puštíkovi přšla na řadu sova pálená - Zuzka. Bylo to fantastické. Sovička byla poslušná, krásná. Z Edových soviček asi nejhodnější.

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 Obrazek

 

O společné foto s puštíkem ovšem moc nestála.

 Obrazek

 

 Večer jsme zkonzultovali nafocené fotky a vyrazili na večeři. Došli jsme do centra vesnice a kromě restaurace, světe div se, tam byly kolotoče . Opékáli tam maso, které bylo neskonale lepší než Rosťou vybrané hospodské jídlo. Neváhal jsem a šel pro něho. Večer před spaním si šel dát kousek masa ke kolotočům i Rosťa, chutnalo mu, doufám, že si z toho vzal přiklad a na dalším workshopu bude jídlo v tomto duchu .  Další den jsme pokračovali ve focení Edových ptáků.

Trénovali jsme letovky Orla mořského, který nestávkoval a poctivě lítal.

 Obrazek

 Obrazek

 Obrazek

 Obrazek

 

K mé obrovské radosti došlo i na focení veveráka , ten mně nadchl. Krásný, chlupatý, s velkým ocasem . Za oříšek byl ochoten pózovat.

 

Obrazek

 Obrazek

 Obrazek

 Obrazek

 

Další v pořadí byl Výr virginský, nejdřív nám pěkně zapózoval a pak poslušně zalítal. Jeho spolupráce byla rovněž skvělá.

Obrazek

 Obrazek

 Obrazek

 

Nechyběla Poštolka obecná.

Obrazek

Obrazek

 

Na čip se nám promítl Luňák červený

 

Obrazek

 

a Sokol stěhovavý.

 

Obrazek

 

Na zavěr jsme měli slíbené letovky Kalouse ušatého. Byl krásný, usadil se na větvičce  a po krátké chvilce tvrdě usnul . I když  se Eda snažil, seč mu síly stačily, pták ho neposlouchal, nevzletěl, trpělivě stál.

Obrazek

Obrazek

 

 Jednu chvíli to začalo vypadat nadějně, říkal jsme si, aspoň jeden krátký let, byl to jen planý poplach. Kalous se protáhl  a šel spát dál .

Obrazek

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

PTACI:))

(Tania, 19. 10. 2009 18:28)

Fotky super,Jardo.Naaadhera.

Akce fota ptáků

(věra, 18. 10. 2009 17:18)

Slovní předehra k focení ptáků opravdu velmi vtipná ,fotografie jako vždy krásné, radost na ně pohledět....

Hezká akcička

(Pavel / mikoskaphoto.com, 11. 10. 2009 9:51)

Fotografie líbí.