Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hani skáče

3. 3. 2012

Hani měla naslibované skákání v hale. Hrozně se na to těšila, ale bohužel  to pořád nějak nevycházelo. Zima začala ustupovat a na hale se uvolnil termín.

Venku pere slunko jak sedlák cepem a Hani se svým trenérem Monikou jdou skákat do haly. Co se dá dělat, škoda. Nastavuju na svém 5D ISO 2000, snad z toho něco bude. Nasazuju objektiv 50mm f/1.2, jdu blíž k překážce a málem mě přejel kůň. Raději se posunu kousek bokem.

Hani vyjíždí směr překážka a skáče . Vypadá to nadějně.

Obrazek
 
Kůň jde na přistání. Jezdec se začíná vznášet, na první pohled ztrácí kontakt s koněm, s největší pravděpodobností bude vysedat za jízdy .
Obrazek
 
Ano, už je to tady, kůň je už na všech čtyřech a Hani pokračuje v letu .
Obrazek
 
Je to takový spíše dosed, než dopad . Kromě vesty, by to chtělo asi i nějaký ten podprdelníček .
Obrazek
 
Tomu se říká hodit záda . Konec odpočinku vstáváme!
Obrazek
 
Hani to nevzdává a jde do dalšího kola , tu vytrvalost a statečnost má po mně . Koník se odráží, Hani zatíná zuby (zřejmě tuší, co bude následovat) a vydávají se na let vzduchem. Trenér v podobě Moniky si s rukama v kapsách tiše a spokojeně pohvizduje .
Obrazek
 
Let probíhá celkem klidně, ale… Jak se tak dívám na tu nohu od Hani, začínám mít tušení, že opět zapomíná na ty cedulky ve vlaku „Nevystupujte, dokud vlak úplně nezastaví !“.
No jo no, málo toho najezdila vlakem, a tak s tím nemá zkušenosti .
 Obrazek
 
Kůň jde na přistání a Hani pokračuje v letu. Cestou koníkovi stihla něco pošeptat do ouška, kolem kterého proletěla, teď ještě přímý pohled z oka do oka.
Obrazek
 
Příprava na test vesty, zda-li je opravdu tak pevná, jak tvrdí výrobce .
Obrazek
 
Trenér spokojeně přihlíží s rukama v kapsách. K…a, měl by dělat záchranu. Já nemůžu, fotím… Hani už mezitím dopadla a pouští koníka.
Obrazek
 
Následuje krátký odpočinek.
Obrazek
 
Ne že bych to uměl lépe , dopadnout takhle já se svou drobnou postavou, tak tu díru budou zahrnovat buldozerem .
Proto mám rád raději 400 koní pod kapotou než jednoho pod prdelí .
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pochvala

(Jan Š, 20. 4. 2012 7:24)

Kamaráde, fotím 50 let, to co se ti povedlo i při mizerném světle je
na amatéra zázrak, gratuluji

výměna

(Michal, 16. 4. 2012 21:12)

Ahoj Jardo. Hezky jsme se u fotek s Blankou bavili, i když Hani to jistě bolelo. Docela by mě zajímalo, ja by to dopadlo, kdybyste si to s Hani vyměnili. Ona za objektivem a ty v sedla. Nezkusíte to? Ty fotky bych rád viděl - pokud bych něco na nich viděl.

Re: výměna

(Jarda, 17. 4. 2012 7:39)

Michale, je to jednoduché, dopadlo by to jak jsem psal s tím rozdílem, že:
Je v zásadě jedno, jestli vyjdeme z Newtonovy mechaniky E=1/2 mvv a nebo Einsteinovy teorie relativity E=mcc. V obou případech hraje hmotnost celkem velkou roli. Kůň sice nebude při mé drobné postavě tak divoce akcelerovat, ale po té co zapíchne po doskoku nohy do písku ho zlomím v hřbetě a budu pokračovat setrvačnou sílou díky výše uvedeným vztahům s podstatně vyšší energií dále v letu.
V konečném důsledku s největší pravděpodobností doletím podstatně dále než Hani :-), ale na druhou stranu taky podstatně hlouběji :-).
Jak budou vypadat fotky nevím, protože přihlížející můžou být zděšeni a pravděpodobně zapomenou fotit :-)