Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čuk a Gek - chlupaté kuličky

Přišla k nám návštěva. Dvě chlupaté kuličky Čuk a Gek  . Jejich oficiální jména jsem si nezapamatoval.

Chvilku dováděli, pak odpočívali. Musel jsem na nich vyzkoušet svého canona 5D . Venku bylo škaredě a nezbylo nic jiného než se přesunout do ateliérku. Přirpavil jsem stůl, trávník, blesky, prostě vše co bych mohl potřebovat. Měl jsem jasnou vizi a představu o výsledku.

Má teorie a vize vyfotit oba nezbedníky najednou byla krásná, bohužel jen v myšlenkách. Uhlídat je oba a přesvědčit k nějakému zapózování bylo nemožné.

 Obrazek

Rozhodl jsme se vyfotit je alespoň každého zvlášť. Ani to nebylo až tak jednoduché . Chlupatá kulička odmítala spolupracovat. Natáčela se ke mně zády a dávala jasně najevo, co si o mém počínání myslí. Okamžiky, kdy se na mně podívala, byly velmi krátké, tak krátké, že nestihl blýsknout ani blesk. Nakonec se přece jen podařilo. Nebyl to sice žádný zázrak a už vůbec ne má představa, ale i tak to bylo velké vítězství.

Obrazek

Druhá chlupatá koule si mezitím svobodně pobíhala po ateliérku, zcela nehlídaná a našla si šišku . Nejen že našla, ona mi ji ukradla a začala okamžitě s demolicí. Pod vidinou zachycení jejího obrazu jsem se rozhodl šišku obětovat. Šiška byla zajímavá věc.

 Obrazek

Měl jsem obavy o svůj trávníček, aby mi z něj po focení něco zbylo .

Obrazek

Nemohl jsem je nechat odejít, aniž by se objevili na čipu mé zrcadlovky oba najednou. Lenka donesla piškotek jako úplatek. Vypadalo to nadějně, ale pořád to nebylo to pravé ořechové.

Obrazek

Tady se už trošinku jakoby začali soustředit na to, co dělám a dokonce se na mně usmáli , nicméně nebylo to to, co jsem očekával.

Obrazek

  Páníček to už nevydržel, bylo to na něho dlouho a nebo začínal mít obavy, že mi bude muset zaplatit trávníček. Popadl své dvě chlupatiny a ukázal jim, co se po nich chce.

Obrazek

Začínalo to sice vypadat slibně, nicméně, uznejte sami, něco na tom snímku prostě překáželo .

Já jsem trpělivý, klidný a v jádru věci hodný člověk, ale...

Vzpomněl jsem si na film "Policejní akademie" a zařval SEDNI !

Stalo se. Jako první si sedl Michal a přestal zavazet ve snímku . Hned po něm se usadily obě chlupatiny. Sice jiným směrem než jsem měl nachystané blesky, ale byla to za celou dobu jen jedna jediná stošedesátina sekundy. Přitulili se k sobě a zapózovali. Tuto šanci jsem vítězně nepromarnil .

Obrazek

Další zlomek sekundy si už vyprávěli o tom, co se to vlastně dělo. Doufám jen, že nerozebírali situaci, až dorostou a vrátí mi to .

Obrazek

Focení se jim právě zalíbilo a snaha páníčka o odchod domů, byla provázena štěkotem.

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Obdiv

(marie, 11. 4. 2012 20:23)

Jaroušku jako vždy musím jen chválit.

:)

(Tana, 10. 4. 2012 2:07)

Ty bych brala hned....krasne fotky,jako vzdy.:)