Jdi na obsah Jdi na menu
 


402 koní v poli...

8. 5. 2009

Zhruba před rokem jsem Monice řekl, že by bylo hezčí vyfotit nějakého toho koníka bez těch všech špagátů co má na sobě. Teď po roce mi Monika radostně zavolala, že má dobrý nápad, že je rozkvetlá řepka a mohli bychm zkusit vyfotit běžícího koně řepkou . Ocenil jsem rychlé myšlenkové pochody blondýny a hned se rozhodl, že ano, ať nám řepka mezi tím neodkvete. Představa byla jednoduchá a jasná.

vstup do alba

Vyrazili jsme večer na průzkum okolí, porozhlédnout se, kde by se dal vypustit nerušeně kůň. Bylo mi vysvětleno, že to zase až tak jednoduché nebude, protože její koně bez špagátů a ohrady rozhodně na nic čekat nebudou a vyrazí rovnou blíže nedefinovaným směrem někam dopryč.  To byla pro mně novinka, předpokládal jsem, že aspoň ty koně ji poslouchají  . Po chvilce hledání jsme objevili celkem klidné pole, daleko od cesty, kdyby se chtěl koník sbližovat se svými kamarády zavřenými pod kapotami aut a taky relativně dostatečně vzdáleném od obydlí sedláka, který by nemusel mít smysl pro umění a mohl mít touhy provádět nevinným zúčastněným akupunkturu vidlemi. Slova kolegy, že pořádný fotograf za dobrou fotku i život položí, jsem zrovna touhu naplňovat neměl .

Obrazek

 

Pro představu jak to bude vypadat, jsem se snažil přesvědčit jednoho ze svých 400 koní pod kapotou, ať vyskočí  z pod kapoty a vběhne do pole, což se mi nepovedlo, a tak jsem tam vehnal celé stádo (na rozdíl od těch od Moniky mně celkem poslouchají). Bylo před deštěm, ale na chvíli se obloha protrhala a vykouklo ze zvědavosti sluníčko.
 Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

Bylo už celkem pozdě a sluníčko utíkalo spát rychleji než jsem čekal, pozdržet se žádnými pokusy nepodařilo. Další z věcí, která neposlouchá .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

Hned další den k večeru jsme po pokusu se stádem přešli k pokusu s jedinci. Bohužel se zhoršilo počasí, sluníčko zalezlo za mraky, asi to nechtělo raději ani vidět, obloha byla plechově šedá. Po několika mnoha telefonátech se Monice konečně podařilo vysvětlit zkušebním pilotům kde a na kterém poli se nacházíme. Radostně se naším směrem blížily Keňa s Terkou a Diana se Sylvou. 

Obrazek

 

 

Vehnali jsme prvního odvážného jedince Sylvu s Dianou do žlutého prostoru a vznikl první problém 

Obrazek

 

Řepka byla nějaká nedobrá, Dianě se v ní nelíbilo. Keňa to vzala raděj pěkně po cestičce.

Obrazek

 

Druhý problém vznikl v tom, že zemědělci dostali zřejmě těch dotací nějak moc a od samé radosti vysadili s vidinou ještě vyśšího příjmu nepřiměřeně vysokou řepku, ve které se nám koník ztrácel .

Obrazek

 

Protější pole bylo o něco méně vzrostlé, ale nebyl to žádný zázrak .

Obrazek

 

Před polem to taky šlo , to se koníci tak nevzpouzeli.

Obrazek

 

Krásná a velká "zadek"  vyfotit takhle nějakou svou kamarádku, zas by bylo o jednu míň  . Ještě že ty zvířata mají rozum a je jim to jedno .

Obrazek

 

Pěkná kobylka ...

Obrazek

 

Odpočinek po těžké práci 

Obrazek

 

Keňa přemýšlí, jestli má jít s námi domů... Spokojeně se cpala trávou a sledovala dění na jezeře.

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prase

(tragédie, 13. 12. 2011 9:34)

jenom prase může vjet s těžkým autem do pole a poničit úrodu.

Re: Prase

(Jarda, 13. 12. 2011 9:42)

Ahoj "tragédie", kdyby ses podíval pořádně na fotku, zjistil bys, že auto stojí na cestě. Závist je sviňa, já vím :-)

Jak to teda je

(Pipi , 21. 5. 2009 12:49)

Souhlasím s Monikou a i když ne zrovna ráda půjčuji svého koně někomu jinému,tak u Jardy udělám vyjímku at si to aspon zkusí,vždyt každý říká co kdy sednul na koně že nejhezčí pohled na svět je z konského hřbetu.

Pravda pravdoucí

(Monika, 20. 5. 2009 15:56)

Milí přátelé, jak jste jistě viděli - 400 koní pod kapotou v různých podobách, ale jeden kůň pod Jardou nebude. Škoda. Nepochybuji o tom, že by to zvedlo návštěvnost stránek o 100%. Takhle se Jarda baví na náš účet, ale my bychom se chtěli bavit taky. Jak to tak vypadá, ještě se dočkáme spousty krásných fotek :-) - hned tak brzy nezahyne pod kopyty koní :-)

Pravda je jednoduchá

(Pyrotechnik, 20. 5. 2009 15:37)

Pravda je jednoduchá. Vzhledem k tomu, že konící mimo kapotu neposlouchají ani tebe, respektive poslouchají, ale sem tam si postaví hlavu a dělají že neslyší, i když jsi je spoustu let poznávala :-), pak je clekem logické, že mně poslouchat nebudou vůbec. Tuto zkušenost si nemusím ověřovat praxí. Proto i nadále budu raději "velet" celým stádům ustájených pod kapotou :-)
Jo a ještě k té době - několik měsíců a několik let, to prostě už tak je, někteří jsou rychlejší a někteří zase pomalejší :-D

Kde je pravda ...

(blonďatá Monika, 20. 5. 2009 13:44)

Milý Honzo, Jarda má jistě vtipné komentáře, ale zase se nezakládají tolik na pravdě. Nejednou jsem ho lanařila, že si to vyměníme - já 400 koňských sil pod kapotou a Jarda pouze jednu koňskou sílu naživo. Já to zvládnu určitě, ale aby tyto fotky nebyly jedny z posledních v případě, že se bude snažit tu koňskou jednotku uřídit :-), nemá to automat, ale svou hlavu :-) a chce to léta poznání, než na to člověk přijde a né pár měsíců v autoškole ... Tak co Jardo, kdy si troufneš na koně sednout a ukázat, jak poslouchá tebe? Klidně tě i vyfotím, ať mají i ostatní zážitek :-)

obdiv

(Honza, 16. 5. 2009 10:42)

Jardo, Ty jsi nejen fotograf-umělec, ale i velmi vtipný komentátor.
Když budeš takto pokračovat, Tvá pozůstalost nabude nových rozměrů.