Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jarní offroadová vyjížďka

V pátek jsme se sešli s Romanem a Petrem a naplánovali na sobotní odpoledne projížďku s našimi plechovými miláčky. Po nějakém tom pivě jsme přesvědčili Romana, ať vezme svého Yetíka a vyzkouší ho v terénu. Bude to takový malý testík co umí a dokáže . S tímto plánem jsme se spokojeně rozešli a těšili se na sobotu.

Jako správní kamarádi jsme si s Petrem v sobotu dopoledne zavolali a podívali se na ceny dílů, hlavně plastů, pro Yetíka, aby jsme mohli případně radostně Romanovi hlásit po průjezdu terénem jejich ceny .

Odpoledne jsme dorazili s Petrem k Romanovi, aby si to náhodou ještě nerozmyslel a společně vyrazili na Vřesinskou strž.

Obrazek

 H2 se už nemohla dočkat.

Obrazek

 Roman váhal, měl obavy aby nezanechal na strži plastíky z podvozku a do terénu se mu moc nechtělo. Dlouho to nevydržel a než jsem se nadál, byl tam.

Obrazek

Jel jsem se podívat za ním, kvůli fotodokumentaci a kdyby přece jen potřeboval vytáhnout .

Obrazek

 Yetík ovšem překvapil. Zcela bravurně zvládal pod Romanovým vedením terén.

Obrazek

Roman byl spokojen a nenechal Yetíka v klidu . Usoudil, že Yetíkovi se offroadění líbí .

Obrazek

Po sjetí kopečku jsme udělali válečnou poradu a ujistili Romana, že Yetík zvládne levou zadní celou strž. Natož tak nějaké Rumunsko .

Obrazek

Po poradě jsme se rozešli k autům.

Obrazek

Petr vyrazil na nedaleký kopeček.

Obrazek

Roman se na něj zasněně zadíval .

Obrazek

Bylo mi jasné, co se mu honí hlavou, ale přece jen, byla tam trošku větší díra a Yetík má malá kolečka. Raději jsme to s Romanem projeli v H2.

Obrazek

Obrazek

 Petr testoval Pinďu, přidělil mu nová větší kolečka .

Obrazek

Našli jsme pak cestičku, takovou pěknou s větším terénem, muldy se daly při troše šikovnosti objet. Roman se chvíli bránil, bylo na něm vidět, že je už rozhodnuto a bude další test Yetíka . Měl akorát strach kudy pojede dolů. Abych ho uklidnil, projel jsem trasu s H2 před ním, aby viděl, že to opravdu není žádný problém . Trochu jsem měl obavy na samotném vrcholu, kde se sjíždělo dolů. Petr měl pravdu, směrem dolů vedla pěkná cestička, ale zapomněl dodat, že se musí přeskočit taková malá muldička .

Obrazek

Roman už byl rozvášněn, rozhodl se ukončit veškeré záruky na Yetíkovi a dojížděl ke kopečku. Já spěchal dolů, abych mu udělal alespoň jednu fotečku . Pohled zhora napovídal, že první najetí nebylo to pravé ořechové a mi se vybavily před očima ceny plastíků .

Obrazek

 Než jsem doběhl Petr už Romana navigoval tím pravým místem pro Yetíka se slovy, "projet se dá vše" , otázka visející ve vzduchu byla, "ale za jakou cenu?" . Tu jsme raději nahlas před Romanem nevyslovovali, aby si to náhodou nerozmyslel. Yetík s Romanem už byl připraven a razil si to tím správným směrem.

Obrazek

V tu chvíli asi přebíhal přes cestičku nějaký brouček s tvrdým krunýřem, připletl se Yetíkovi pod kolečko a Yetík hrabal a hrabal a nechtěl se hnout z místa.

Obrazek

 Konkurence, fotograf na druhé straně, to sledoval s takovým zaujetím, že zapomněl i fotit . Petr vysvětlil Romanovi, že se musí trošku rozjet a nezastavovat. Já byl stále připraven. Pod lištou má naštěstí Roman nalepené fólie a leštící pastu na zbytek auta jsem už objednal . Roman couvl a vyrazil směrem, který mu Petr ukázal. Měli jsme to rozdělené. Petr navigoval, já fotil a Roman, Roman uvažoval kolik ty díly budou stát .  Trochu jsem se polekal, Roman natočil kola a vyrazil do směru, kde se nacházela má maličkost. Řval jsem na Petra, ať ho naviguje kousek vedle, přece jen mít na zádech Yetíka nemusí být ten nejlepší zážitek. Měl jsem strach, aby mě při mé drobné postavě v zápalu boje nepřehlídli.

Obrazek

Směr byl správný, Yetík mně minul a první část úseku překonal. Roman vystoupil a šel zkoumat, co to křupalo . Já mu to říkal už tenkrát, pojeď s námi do Polska, byla tam krásná offroadová trať. Dodnes vytahuju z H2 borovicové jehličí a zatím jsem ještě z laku celé Polsko nezaleštil .

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Dnes by jsi již nemusel přemýšlet který plastík tam chybí a co vše je na Yetíkovi zbytečné .

Obrazek

Po malém průzkumu a zjištění, že nevznikly žádné škody se Roman nechal ukecat po malé poradě k pokračování. Rychle jsme mu vysvětlili, že couvat zpět je naprostý nesmysl, cesta už je jen vpřed . Roman nastoupil a já utíkal nahoru k muldičce, abych náhodu u něčeho nechyběl.

Obrazek

 Tak, tak jsem to stihl. Petr už tam doběhl taky a navigoval Romana.

 Obrazek

 Yetíkovi se moc nechtělo. Hrabal kolečkem, trošku opřený spodkem o muldičku. Petr Romana navigoval a ujišťoval v tom, že to nemá vzdávat, teď už vyjet musí. Po dalším pokusu Yetík opět zahrabal a po té vyjel. Evidentně to chce v případě Yetíka uzávěrky.

Obrazek

Sjeli jsme po cestičce zpět dolů.  

Obrazek

 Petr jel ještě potrápit Pinďu.

Obrazek

 

Sluníčko se rozhodlo jít spát, připravoval jsem se k odjezdu.

Obrazek

Otočil jsem se, abych se rozloučil s Petrem.

Obrazek

Když jsem přišel blíž, zjistil jsem, že Petr stihl v poslední chvíli vyzkoušet tvarování plechu za nízkých teplot a vysokého tlaku .

Obrazek

Naštěstí to bylo opravdu jen o kousku plechu . Rozjeli jsme se spokojeně k domovu.

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Parádní !!!

(Lichoočko, 27. 3. 2012 9:22)

Vělmi pěkný dokument/reportáž a parádní fotečky !!!
Jste se celkem vyblbli :-)
A wooootttom to je !!!