Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hani jede s Keňou své první závody

Monika zorganizovala v Hlučíně závody na koních. Zároveň se hned rozhodla, že Hani u toho nemůže chybět. Samozřejmě jako jezdec. Asi chtěla vidět v praxi své výsledky co by trenérka .

Hani nastudovala patřičné příručky týkající se disciplíny, ve které se měla účastnit. Poprvé jsem ji viděl učit se něco dobrovolně . Blíží se konec prázdnin a začátek školy, takže asi zase na dlouhou dobu naposled . V rámci studia zjistila, že na závody potřebuje bílou košili, kalhoty a sako. Kupovat Hani sako na jedny závody jsem odmítl, do příštího roku je schopná z něho vyrůst. Sako zapůjčila babička. Bylo sice zelené místo modrého, ale na druhé straně k té přírodě se hodilo víc .

Monika nám řekla, že závody začínají v 9.00 a Hani má jet v 9.15. Chodím většinou všude přesně, ale vzhledem k tomu, že Moniku neznám první den, šli jsme s Lenkou raději na 9.00. Lenka si přečetla rozpis, kdy kdo a co pojede a zjistili jsme, že Hani vyráží 9.06 . Děkuji ti Moni, málem jsem to prošvihl.

Rozhodčí vyvolal jméno Hani a ta naklusala s Keňou na kolbiště, kde ji očekával její trenér Monika.

Obrazek

Monika přikrčila kolena a já nevěděl, co se bude dít. Čekal jsem, že vyskočí za Hani, byl by to zajímavý styl nástupu na koně, zepředu přes jeho uši . Nakonec nikam neskákala, asi jen simulovala jízdu na koni a udělovala Hani poslední rady.

Hani naklusala s úsměvem před porotu, žádná tréma nic. Dyť si ještě před spaním četla co má délat . Klídek. Však to nějak dopadne .

Obrazek

 Monika pak odříkávala nějaké mi neznámé zkratky a Hani pravděpodobně podle nich jezdila vpravo, vlevo, dělala otočky atd.

Obrazek

No co mám k tomu dodat, měl jsem v plánu udělat více fotek, ale bohužel ji Monika navigovala tak, že snad stále ke mně chodila zády. To mi asi dělala naschvál. Nějak zapomněla, že diváci jsou na druhé straně.

Obrazek

Obrazek

Na závěr naklusala s úsměvem před porotu.

Obrazek

Keňa má vždy pěkně ouška dopředu .

Obrazek

Po skončení jejího vystoupení se prošla s Keňou po dolním kolbišti.

Obrazek

Cvakalo okolo mně tolik foťáků, že jsem měl obavy, aby na mně zůstal nějaký ten kousek obrazu na focení .

Ne každý koník chtěl závodit . Prostě nepojedu a nepojedu!

Obrazek

Na kolbišti se ukázala i Terka s Lavrinkou.

 Obrazek

Lavrinka to do zatáček pěkně klopila .

Obrazek

Na závěr si hlasitě zařehtala .

Obrazek

Nad kolbištěm stála Barča. Stály tam s Hani, ta bohužel mezitím odjela. Až na fotce jsem zjistil, že se nejedná o Barču, ale o blíže nespecifikovanou dívčinu, která se mi do objektivu ani neusmála .

Obrazek

Zatímco jsem zkoumal dívčinu nad kolbištěm, Barča už stála připravená na kolbišti.

 

 Obrazek

I ona zdárně ukončila svou jízdu před porotou.

Obrazek

 

 Po malé pauze, ve které si rozhodčí ujasňovali koho nechají vyhrát, vyvěsili výsledky.
Hani se sice neumístila mezi prvními, ale Monika připravila speciální cenu i pro ty, co se umístili za ověnčenými medajlemi. Osobně jim připla stužku na rukáv .

Obrazek

Hani se tak dočkala své první stužky - květinky, ze které měla obrovskou radost. Takovou pěknou růžovou .

Obrazek

Keňa pak na mně spokojeně číhla, zatímco Hani poslouchala projev .

 Obrazek

 Květo, jestli to budeš číst, nezapomeň, že nesedíš ve škole u sešitů a neopravuješ písemku. Ten monitor nemá rád, když po něm píšeš červenou průpiskou .

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

OK

(pavelmikoska.cz, 15. 8. 2011 22:28)

Dobrýýý. Gratuluji.

Hani blahopřejem!!!

(lichoočko, 15. 8. 2011 14:12)

Teda Jardo,moooc pěkná reportáž,jak slovem tak i parádní fotečky,já smekám!!!
Hani za nás prosím popřej jak k první stužce,tak i k dnešnímu svátku.Přejeme ji hodně štestí,úspěchů jak ve škole,v životě,tak i na kolbišti !!!
Luboš a Moni.