Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet za motýly

V červnu začala výstava motýlů a já se rozhodl na ni zajet podívat. Bohužel to časově nevycházelo a už to vypadalo, že návštěva Arboreta se odloží o další rok.

V sobotu ráno jsem si udělal radost a vyrazil s H2 na výlet. Cíl cesty byl jasný, Arboretum výstava motýlů. Matně jsem zavzpomínal kudy se tam jelo a vyrazil směr Opava. Z Opavy jsem našel odbočku do Stěbořic, tu jsem si ještě pamatoval a pokračoval v jízdě. Cesta byla hrbolatá, neudržovaná. Nic překvapujícího v tomto státě. S H2 mne hned tak nějaká ta nerovnost nepřekvapí. Bohužel po nějaké chvíli jsem zjistil, že cesta je nejen neudržovaná, ale prakticky zmizela úplně. Nějaký vnitřní hlas mi říkal, že jedu sice dobrým směrem, ale ne zrovna tou pravou cestou.

Obrazek

 Změnil jsem směr a ani to asi nebyla ta pravá cesta k Arboretu.

Obrazek

 Něco mi říkalo, že jsme se s H2 ztratili . Snaha zjistit kudy se jede do Arboreta dotazem na kolemjdoucího polní cestou asi zemědělce se rovněž nesetkala s úspěchem. Pán se na mně díval, jako bych spadl z měsíce a já přitom přijel po relativně normální cestě plynule přecházející v louku.

 Po nějaké chvíli jsem se ocitl s H2 opět na asfaltě a záhy na to v Novém Dvoře v Arboretu.

Zakoupil jsem lístek, vstup do Arboreta a naštěstí jsem hlásil, že jdu na výstavu motýlů, takže mi byl vnucen za poplatek ještě další lístek. Poté, co paní u pokladny dalším dotazem, zda-li s tím foťákem co mám u sebe budu i fotit, zjistila, že ano, vnutila mi další, již třetí lístek. Opět za poplatek. Netušil jsem, že na jednu "atrakci" si musím koupit hned tři lístky .

Před vstupem k motýlům se již tvořila fronta. Měl jsem štěstí, že jsem dorazil mezi prvními a tak jsem si venku postál asi jen půl hodiny.

U motýlků bylo pěkně horko a vlhko. Během chvilky bych mohl ždímat triko. Krasavci si poletovali sem a tam jako pírka. Snaha zachytit nějakou letovku se ukázala jako marný pokus. Po půl hodině jsem to vzdal. Motýlci lítali naprosto nedefinovaně a měnili směr a výšku bez výstrahy.

Makro objektiv nebyl nutný. Byli tam celkem velcí "macci".

Obrazek

 Posedávali na listech a květech.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 Tady tomu krasavci jsem se snažil opatrně fouknout mezi křídla, aby je roztáhl, dobře vědouc, že motýl nekouše.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 Mlsat chodili na tlející ovoce.

Obrazek

Obrazek

 Fascinuje mě ohebnost a dovednost ovládat svůj sosáček. Dovedou ho zkroutit do spirálky, narovnat, zahnout do pravého úhlu.

Obrazek

Obrazek

 Detail kresby křídel.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář