Jdi na obsah Jdi na menu
 


Drings After po druhé

3. 10. 2010

Obrazek

 

Vstup do alba, které obsahuje i zbývající nezobrazené fotografie

 

 

 V sobotu jsem toho kraválu ze zbíječek pracujících na rekonstrukci našeho domu měl už akorát tak dost a rozhodl jsem se utéct na den na školení do Prahy. Po návratu z Prahy posledním Pendolinem mně na nádraží očekávala Lenka. V autě měla objektivy a zrcadlovku a přímo z vlaku jsme vyrazili podívat se na Drings After - Richardovu skupinu. Pozvala nás Richardova žena Gábina, abych ji stvořil nějakou památeční foto z této akce, kterou zorganizovala k 5ti letému výročí skupiny, pochopil-li jsem to správně. Měl jsem z toho obavy, praxi ve focení takovýchto akcí nemám, prakticky jsem to zkoušel jen jednou a to shodou okolností rovněž na Drings Afteru. Nemohu se nezmínit o Davidovi, mém ošetřujícím lékaři. Ukazoval mi fotky nějaké skupiny, byl se podívat na koncertě a vyzkoušel tam své nové 5D MII s objektivem. Celkem byl nadšen a jak sám říkal, sotva zamířil objektiv, flákl tam vysoké ISO a už to na tu kartu smažil a smažil. Prohlásil, že je to dobré. No mezi náma, dobré je za tři . Nasliboval mi, že mě příště vezme s sebou, jenže od té doby je stále někde v prd... teda ve Francii, Řecku, Chorvatsku atd. Ještě že s ním co by pacient řeším vše telefonicky 

Akce začala dříve, takže jsme nastoupili do "rozjetého vlaku".

Jako předskokani, nebo jak se říká těm co hrají předem, hrála kapela Citrón.

ObrazekObrazek

Pak už nastoupil na scénu Richard se svou skupinou. Ujal se slova, poděkoval Citrónu a začal se připravovat pouštět do přihlížejícího davu decibely.

Zpěvák skupiny si zatím zkoušel mikrofon. Nejdřív po dobrém, pak i po zlém, ne a ne ho slyšet. Jen mu ještě jednu přidej .

Obrazek

Hlady a žízniv jsem se snažil stvořit nějaký použitelný obrázek, což se projevilo na snížené kvalitě .

Vyzkoušel jsem i krátký filmeček. 

Bohužel tam stále někdo poskakoval a žduchal, příště by ty lidi měli vyházet, když chtějí mít fotky .

Po nástupu na scénu se tvářil Richard klidně a rozvážně, tak jako v práci, co by pan JUDr. To se mu podařilo během představení vícekrát . Byly to asi okamžiky, kdy vzpomínal na text písně a hledal v davu nápovědu .

Obrazek

 

Ze začátku než se rozpálil, bylo v sále celkem chladno, nechával se ofukovat mlhou a to ho nutilo použít pokrývku hlavy. I zpěvák měl v tu dobu snahu být oděn .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

Richard najednou popadl jinou kytaru a začal se vžívat do role hudebníka. Nevím, zda-li praskla na nástroji nějaká ta strunka z rozvášnění nebo ji vyměnil z důvodu rovnoměrného rozdělování lásky mezi všechny kytary co vlastní, aby si užily i ty ostatní. Do těchto tajů jsem zatím ještě nepronikl.

 

Obrazek

Obrazek

 Nebyla to asi ta nejoblíbenější a tak se vrhl na další.Obrazek

 

 

Opadla mlha a začalo se oteplovat. Zpěvák Drings Afteru odhazuje část oděvu v dáli a jde k zemi.

Obrazek

Richard se nad ním sklání, aby zjistil stav, zda-li se jedná jen o křeč a nebo chvilkovou nevolnost.

Obrazek

Zjišťuje, že je vše OK, koncert bude pokračovat. S úsměvem na tváři se vrací do původní polohy. Škoda, mohly z toho vzniknout akční snímky třeba pro "Blesk" .

Obrazek

 

 

Zpěvák mizí ze scény a skupina pokračuje bez něj. Nedivím se mu, já se dostat do této polohy, tak se mé koleno už asi nikdy nenarovná a ze scény bych zmizel na nosítkách.

Obrazek

 

 

Žlutá mlha na mě nepůsobí moc zdravě .

Obrazek

 

 

Blejsknout bubeníka mi dělalo celkem problém. Zatímco Richard si po většinu času vybere nějaké místo na kraji s nepříliš pěkným pozadím, bubeník kapely se schovává věčně za tu svou sestavu a téměř každý pořízený snímek vypadá jako by mu činela čněla z hlavy a nebo mu rozřízla hubu od ucha k uchu. Konečně aspoň jeden kde povystrčil hlavu a dostal ji mezi. Mezi činely samozřejmně. S fotkou bubeníka jsem už ani nepočítal .

Obrazek

 

 

Na scénu se vrací zpěvák skupiny a Richard se rozhodl opět pro přerozdělení lásky k jiné kytaře. Začínám v tom mít chaos.

Obrazek

 

 

Baskytarista, pamatuji-li si to dobře, tak divoce ty kytary neměnil. Nejspíš jej Richard špatně odměňuje a nemůže si dokoupit tak pěknou sbírku .

Obrazek

 

 

Zpěvák něco pronáší k VIP hostům sedících na vyvýšené verandě. Já se mezitím přesunul do davu na parket. S 300mm f/2.8  objektivem tam působím asi trošku rušivě . Co se dá dělat, taky chci něco vidět .

Obrazek

 

 

Protláčím se mezi davem a najednou slyším strašný výkřik. Nevím co kdo zpěvákovi udělal, muselo to být něco hrozného, ještě teď mi to zní v uších. Výraz hovoří sám za sebe.

Obrazek

 

 

Zpěvák opět mizí ze scény. Nedivím se mu. Bůh ví, co mu provedli.

Kontroluji na displeji zrcadlovky zaznamenané data a děsí mne jejich barevnost. Marně se snažím o nějaké nastavení. Než si vše nastavím, scéna se světelně změní a vše je v ři.., teda jinak. Nic poklidného.

Mířím objektiv zpět na pódium, odhazuji peněženku a utíkám.

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

 

 Po doostření marně přemýšlím, kdo se to tam zjevil. V prvé chvíli jsem pomyslel na Richardova kamaráda exekutora Ivoše, ale ten už je prošedivělejší . Nakonec to stvoření odhodilo paruku a byl zpět mi známý zpěvák. Se mi ulevilo .

Richard se už dostává pomalu, ale jistě do ráže. Začíná se mu rosit čelo a rozhodl se pomoci ve zpěvu .

Obrazek

 

Být na místě zpěváka, byl bych obezřetný a chtěl bych podepsat nějakou nevypověditelnou smlouvičku, garantující trvalý přijem, aby se nakonec nezjistilo, že je nepotřebný a nahraditelný Richardem . Jednu chvíli jsem měl pocit, že mu dá Richard pěstí !

Obrazek

 

 Po chvilce si to vyjasnili a spokojeně jeli dál. Richard se rozhodl nepůjčit žádný ze svých oblíbených nástrojů a tak zůstalo jen u simulací .

Obrazek

 

 

Na malou chvíli ustupuje do pozadí, aby nabral sil.

Obrazek

Obrazek

 

 

Vrací se zpět a dostává se do varu. Rozbalil to a už se nedá zastavit.

Obrazek

 

 

 Absolutně bez zábran.

Obrazek

 

 

Já si nasadil objektiv s kratším ohniskem, rozhodnut se probojovat až úplně dopředu. Vyhlídl jsem si pěkné místečko u takové velké černé bedny. Richard mne zahlédl a ve snaze akční fotky zapomněl, že od mikrofonu vedou dráty do zesilovače a z toho k bednám, zařval ze všech sil. Zesilovač se moc v té chvíli neuplatnil, nic méně mi vyletěl bubínek z levého ucha pravým uchem ven.

 

Obrazek

Obrazek

 

Zlaté zbíječky, co budu povídat. Celou neděli bylo v baráku absolutní ticho, jsem si myslel, že střechaři a další nedělají, ale opak byl pravdou. To jen mé uši se nemohly vzpamatovat z těžkého šoku .

  

Zbaven sluchu se mi pohledem přes objektiv zazdálo, že má zpěvák v uších sluchátka. Nejdřív jsem si myslel, že tam má jen špunty, aby nepřišel o sluch. Ne, jsou to opravdu sluchátka. Málem mě ten výzkum stál oko, štěstí bylo, že jsem měl před okem objektiv, nebýt ho, měl jsem tam jeho prst. Je to tvrdá nátura dát si v tom rachotu do uší sluchátka a pouštět si tam v klídku mpétrojky .

Obrazek

 

 

Decibely se na mne hrnuly ze všech stran. Ke zpěvu se přidal i další kytarista. Nemohu referovat, jestli mu to šlo dobře nebo ne, já v té době už slyšel jen ticho.

Obrazek

Obrazek

 

 

Měl takovou pěkně pruhovanou kytaru, ani jsem nepostřehl, jestli hrál celý večer jen na tu jednu a nebo je rovněž střídal.

 

Obrazek

Obrazek

 

Richard si pak opět vzal slovo a seznámil nás s historií své skupiny. Byli i tací, co mu předpovídali, že zpívat nebude. Richard je ovšem zarputilý a když si něco zamane, tak to tak musí být . S některými členy se rozloučil, některé vyměnil, z některých udělal sponzory  a nakonec vznikla stabilní parta, která se má, jakž se sám pochlubil, zúčastnit i soutěže v Praze. Nemůžu se nezmínit o tom, že tam chce jisté skupině natrhnout prdel. Prohlásil Richard. Nedával jsem zrovna pozor, ladil jsem zrcadlovku, která se rozhodla přestat ostřit při svislém snímku. Chyba nebyla v ní, ale v mém oku, které z mi neznámých důvodů, přestalo vnímat z toho rozrušení ten červený ostřící bod. Teď jen nevím, jestli jim ji natrhne obrazně a nebo skutečně. Za fotky by to určitě stálo .

Obrazek

 

V rámci dalšího výkladu jsme byli seznámeni se sponzory této akce a skupiny Drings After.

Obrazek

 

 

Jo jsou ti sponzoři jedničky .

Obrazek

 

 

Nemůžu opomenout, že mezi sponzory byli i exekutoři. To já se setkat s exekutorem, tak mě nesponzoruje a naopak se zachová jako uragán a všechno vezme. Opět jsem na špatné straně barikády , a tak je to pořád .  

Mezi dalšími byli i zubaři, těm se taky raději vyhýbám, zkušenost Endíka mě poučila . Nevypadly mu dva zoubky, tak musel navštívit pana doktora, aby mu je vytrhl. Smířen s osudem vydal se s paničkou vytrhnout zoubky. Pan doktor mu dal narkózu, vytrhl jeden zoubek, druhý zoubek a pak se rozhodl, že mu zkontroluje pytlík a nějak se mu to nelíbilo, tak mu ufíkl ještě jednu kouli, asi jako prémii k těm dvou zoubkům 

Obrazek

Chudák Endík se probral z narkózy a musel si myslet, že je to sen, šel přece s hubou a zašité má břicho, ale nebyl to sen, byl to fakt. Hnedle jsem prohlásil, že k zubaři už nejdu.

Potlesk a píseň pro sponzory.

Obrazek

Obrazek

 

 

Po seznámení nás s touto akční partou zubařů a exekutorů to pojal Richard ve veselém stylu a pokračoval zcela bez zábran dál.

Obrazek

 

 Richard mne zbystřil a opět se začal tvářit vážně. Uvažoval jsem, čím to je. Pak mi to došlo. Asi zjistil, že jsem byl na akci propašován bez placení . Žádné palmárko se nekonalo .

Obrazek

Obrazek

 

Já mu pak pošeptal, kolik takové focení bude stát. Orosilo se mu čelo a po zbytek večera se tvářil na mne velmi mile .

Obrazek

Obrazek

 

Jsem zvědav, jestli ještě nafotím někdy Drings After 3 díl .

Na závěr se vynořil z mlhy kazatel.

Obrazek

 

Po jeho obřadu přestal Richard myslet na palmárko a vesele a vážně hrál a zpíval dál.

Obrazek

 

Nezpíval samozřejmě sám.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Průběžně s naprosto vážnou tváří ladil svůj nástroj .

Obrazek

Obrazek

 

Po naladění vždy proběhla zkouška.

Obrazek

 

V nestřeženém okamžiku se mi tam připletla konkurence, doufám, že pošle k zhlédnutí fotky .

Obrazek

 

On snad chtěl někoho zastřelit , nezdá se Vám? Já stál ale na boku .

Obrazek

 

Po úctyhodném výkonu je třeba se osušit .

Obrazek

 

V případě zájmu o foto Vám Richard rád ukáže, kde ho získat .

Obrazek

 

Stále neslyším žádný hluk zbíječek a vrtaček, jdu zkontrolovat situaci kolem rekonstrukce domu a pak si skočím na ušní. Zkonzultoval bych to se svým lékařem Davidem, ale musel bych to řešit přes SMS . Nejspíš se zase fláká někde v zahraničí.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Viagra Professional 100mg 121661089

(Rico, 24. 8. 2020 4:34)

buy viagra 100mg online indian generic viagra reviews viagra pill for women generic viagra melt tabs buy legal viagra online

Cialis Online Shopping 26792982

(Marcelo, 18. 6. 2020 21:53)

generic cialis from india ordering cialis online female cialis
online

Jsi frajer

(Marie, 16. 10. 2010 18:53)

Super foto i video .Alespoń jsem měla možnost si poslechnout jak hrají .Díky

špica

(Lichoočko, 11. 10. 2010 20:26)

Jardo obojí máš špica jak fotečky tak komentáře.Hmmm nebudeš pořádat někdy nějaký kurz na focení této tématiky ???
Já bych se určitě už teď hlásil !!!

fest šumne

(Jan S., 11. 10. 2010 19:30)

Jardo,
nevím, co obdivovat víc - fotky nebo velice vtipné a nápadité komentáře (ostatně jako vždy).JSl