Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roman testuje svého Yettiho

19. 9. 2010

Začátkem týdne se za mnou zastavil kamarád Roman a svěŕil se mi, že si chce udělat radost a koupit si Yettiho. S radostí jsem to s ním probral, pochválil mu dobrý nápad, však od toho tady jsme, aby jsme si užili a dělali radost, ne jen na práci. Probírali jsme konfigurace a typ motoru. Roman je sice zatížený na motory s označením TDi , ale já ho přesvědčoval na benzín. Traktorek si může koupit na zahrádku i později .  Obvolali jsme kamarády prodávající Yettíky a každý z nich měl na to svůj, jak jinak než pravdivý názor. Když Roman odcházel, měl jsem obavy, aby se protlačil dveřmi, hlavu měl jak pátrací balón, nabitou informacemi a jestli v tom měl jasno, tak po rozhovoru se mnou a mými kamarády už asi ne . V duchu jsem se usmíval a věděl jsem, že teď nastane pro Romana pár bezesných nocí.

V pátek mi zavolal, že by se stavil a jen tak mezi řečí prohodil, že byl nakupovat. Kouřit nekouří, takže mi bylo jasné, že pro krabičku cigaret nešel, nákupy pro domácnost obstarává jeho žena, takže to musel být Yettík .

Dojel se ukázat, zajímal mně jen zvuk motoru, bylo to nezvykle tiché, bylo to na benzín . Musel to být u Romana velký vnitřní boj, on takový příznivec TDi .

Hned jsme se domluvili na víkend, že Yettiho zajedeme projet a cvakneme nějaký ten obrázek. V sobotu jsem Romana očekával marně, zjevně musel povozit nejdříve rodinku . V neděli se ovšem ozval a stavil. Nezdržovali jsme se v republice a vyrazili rovnou do zahraničí, do dalekého Polska . Svěřit mi Yettíka nesvěŕil, byl jsem jen na pozici spolujezdce, ale jízda s Romanem je klidná a bezpečná. Přemýšlel jsem, jak ho dostanu někam do pole. Roman je takový hodně opatrný, k technice a autům citlivý a bylo mi jasné, že přesvědčit ho na nějaké skotačení v terénu bude velmi těžké.

Minuli jsme několik polí, zatlačil jsem slzu, to jedno bylo na focení jako stvořené, ale nemělo zcela přivětivý nájezd. Pak jsme ovšem objevili pole, kam se dalo celkem v pohodě vjet. Roman velmi opatrně dojel kousek strništěm, vysadil mně a já šel zkoumat, jak to bude vypadat. V dáli jsou silážní věže, upozornil mně Roman. Jsem narychlo nevěděl, jestli mu tam vadí a nebo se mám projevit jako střelmistr a sundat je . Líbily se mu a chtěl je mít v záběru. To nebyl problém.

Obrazek

Po cvaknutí obrázku se Roman přemístil do Yettiho a najednou vystartoval. Proletěl kolem mně po tom poli snad kilem , jel jak prase. Zemědělec opodál v traktoru nechápal co se to děje. Byl jsem v šoku . Tak, tak, jsem stihl cvaknout aspoň jeden snímek . Romanovi se jízda terénem začala líbit. Jsem zvědav na další vyjížďku. To si vezmu sebou H2, kdyby se Roman náhodu odvážil do nějakých rozbahněných oblastí, abych pak nemusel domů pěšky .

 Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář